ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

EKEL juhatuse esimees Maidu Saar, juhatuse liige Tõnis Tarbe ja tegevjuht Kalle Karron osalesid 9.juunil Riias toimunud Eesti, Läti ja Leedu ehituskonsultatsiooniettevõtete liitude kohtumisel. 

Traditsiooniliselt andis iga liit ülevaate olukorrast oma riigi ehitus-ja projekteerimissektoris, rääkides viimase aasta arengutest ja muutustest. Seekordse kokkusaamise aktuaalse sisuteemana arutati, milline on riiklike õigusaktide mõju ehituskonsultatsiooni-alasele tegevusele Balti riikides. Räägiti koostööst kohalike omavalitsutega, jagati kogemusi, millised on nõuded ja regulatsioonid eri riikides.

Osalejate hinnangul on projekteerimissektori ettevõtluskeskkonna arendamisel veel palju arenguruumi igas Balti riigis. Samas leiti, et bürokraatiat ja ülereguleerimist on kõige vähem Eestis. Nii näiteks paistavad meie ehitusprojekti koostamise etapid ning ehituslubade saamise küsimused loogilisemad ja protsess sujuvam kui Lätis või Leedus.

Laiema riikideülese teemana käsitleti seekord Rail Balticat. Põhjaliku ülevaate projekti eesmärkidest ja hetkeseisust tegi RB Rail AS-i planeerimisjuht Kaido Zimmermann.
Rohkem infot RB kohta saab http://www.railbaltica.org

Peale kohtumise ametlikku osa külastasid osalejad vastrenoveeritud Riia Motomuuseumi.
Järgmisel aastal toimub kohtumine Eestis, võõrustajaks on EKEL.

Lisainfo: Kalle Karron
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.