ET / RU / EN

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONIETTEVÕTETE LIIT

EESTI EHITUSKONSULTATSIOONI- ETTEVÕTETE LIIT

EKEL

EKEL aitab kaasa maikuus jõustunud uue ehitusprojekti standardi kasutuselevõtule, viies läbi standardi sisu tutvustavaid ning standardi tõlgendamist hõlbustavaid koolitusi. Kevadperioodil läbiviidud koolitused on olnud menukad, avalikel ning ettevõtete sisekoolitustel on osalenud ligi paarsada spetsialisti. Pärast suvepuhkusi jätkatakse taas sügisel.

Standardi koostamise algatajana soovib EKEL uue standardi tutvustamisel jõuda võimalikult paljude projekteerimisprotsessi osapoolteni, kelleks on ehitiste projekteerijad, professionaalsed ehitiste tellijad, ehitusettevõtjad, ehitusjuhid, ehituse omanikujärelevalve spetsialistid, ametiasutuste ning kohalike omavalitsuste ehitusspetsialistid.

Uue standardi üheks eesmärgiks on korrastada ning kujundada projekteerimis- ja ehitusvaldkonda laiemalt, suunata osapooli koostööle. Kvaliteedi tagamisel on lisaks arhitektile ja projekteerijale oluline roll täita ka tellijal, sest ehitusprojekti koostamise aluseks on tellija lähteülesanne. Standard rõhutab ehitusprojekti sisu prioriteetsust vormi ees, samas vormistamise korrektsusele piisavalt tähelepanu pöörates.

Standardi koostamise projektijuht ning koolitaja Indrek Tärno hinnangul annab uus standard projekteerijale ulatuslikud õigused, samas eeldab vastutustundlikku ja eetilist käitumist. Lisaks muule ei ole vähetähtis ka osapoolte hea usu põhimõtte järgimine.

Flaier

standard evs 932

Lisaks avalikele koolitustele on võimalik tellida ka ettevõtte sisekoolitusi. Lisainfot saab tegevjuht Kalle Karronilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.